Vampiregirls (Animék,ficek,japán... Neked!)
Site Információ

Szerk: Cherry

Design: Cherry

Téma: anime, japán, fan ficek

Legforgalmasabb nap: 2011.09.05.

Nyitott: 2010. augusztus. 30

Bezár: -

CSS By : KATT

Nagyon szépen köszönöm :)

Cherry

 
Chat

Szabályok.
1.Ne káromkodj!
2.Ne írj más nevében!
3.Cserét itt is kérhetsz, vagy vk!

 

 
 
 
 
 
 
Mennyien voltatok itt?
Indulás: 2010-08-30
 

 

 

Nézz be ide is

 

 
Cserék

Cserék/Affik/Elit. Megmondom őszintén én mindenkit egy helyre teszek... remélem nem zavar senkit.

Cherry


   
       

  
      

 

Vár: -

Szabályok:
Nincs, nyugodtan jelentkezz 100% hogy kikerülsz ^.^
Nem harapok xD
Nincs szabály rá,hogy csak animes oldalak kérhetnek cserét. Bárki, nyugodtan kérhet. Ki fog kerülni ^.^

Ha lekerültél:
az azért lehetséges, mert:
- nem voltam kint nálad
- bezártál és levetted a cseréket is
- megszüntetted az oldaladat

 

Bevezetés: A japánkert (kandzsi: 日本庭園, nihon teien) hagyományos japán stílusban készült kert, melyet magánkertekben, nyilvános parkokban vagy buddhista templomok mellett, illetve történelmileg jelentős helyeken (például várak mellett) alakítanak ki. A leghíresebb japánkertek nagyrészt sziklakertek (kareszanszui). A kerteknek a japán teaszertartáshoz kötődően kialakult változata a vidékies egyszerűségű teakert.

A japánkertek típusai és főbb jellemzői:

Kőlámpások és növények. A lámpás fedelét úgy alakították ki, hogy télen szép hósapkája legyen.
Japánkert az Új-Dél-Wales-i Cowrában. A kő, víz és növények elrendezésének szép példája.
Kareszanszui stílusú kert a kiotói Tófuku-dzsiben
Ebben a kertben számtalan növény található, köztük szezonális növények is
A cowrai japánkert látképe bemutatja a japánkertek hagyományos elemeit
Tágas japánkert: Hoszokava Gjobu Tei, a Kumamoto vár mellett
A Monte-carloi japán kert

A japánkert (kandzsi: 日本庭園, nihon teien) hagyományos japán stílusban készült kert, melyet magánkertekben, nyilvános parkokban vagy buddhista templomok mellett, illetve történelmileg jelentős helyeken (például várak mellett) alakítanak ki. A leghíresebb japánkertek nagyrészt sziklakertek (kareszanszui). A kerteknek a japán teaszertartáshoz kötődően kialakult változata a vidékies egyszerűségű teakert.

 
  • tsuki-yama azaz hegyvidéki, fő motívuma a vízesés és a tó.
  • hira-niwa azaz síkvidéki, alapformáját a kövek elrendezése határozza meg. A víz – ami elengedhetetlen része a japánkertnek – kút, vagy folyóka formájában jelenik meg benne.

Mindkét típusú kert kialakítása lehet

  • shin - "igazi", részletgazdag, szigorú formai előírásoknak eleget tevő
  • gyo - "egyszerű", szabadabban kezelt, kevésbé részletgazdag
  • so - "vázlatos", leegyszerűsített, szabad kialakítású

A századok folyamán kialakult a cha-niwa együttese (váróhelyiség, teaház és a kert), amely a teaszertartás eszményi környezete. Kialakításánál törekednek az igénytelen, egyszerű, természetes szépség bemutatására, amely az ún. "Satori", azaz emelkedett lelkiállapot-ba hozza az áthaladás közben a szemlélődőt.

A kareszanszui (vagy kareszendzui, koszanszui, koszenszui 枯山水: „száraz táj”) stílus a zen templomokból ered. Ezekben a kertekben kevés a növény és nincs víz, de kavicsok vagy hullámosra gereblyézett homok segítségével felidézik a víz hangulatát. A stílusra jellemzőek az érdekes alakjukért vagy mintázatukért választott sziklák, a moha, és az alacsony növésű bokrok. Egy híres sziklakert például a kiotói Rjóan-dzsi templom kertje.

A sakkei (借景, „kölcsönzött tájelem”) módszer arra utal, amikor a kert rajta kívül álló elemekkel (például hegyek, épületek) alkot művészi kompozíciót. Ilyenkor egy középső elem – gyakran gondosan ápolt növényzet – zárja ki a közbetolakodó elemeket és foglalja keretbe a bemutatni kívánt látványt.

Egy tipikus japánkertben rendszerint megtalálhatók az alábbi elemek, vagy az azokat jelképező dolgok:

  • víz
  • sziget
  • a szigetre vezető híd
  • lámpás, leggyakrabban kőből
  • teaház vagy kerti pavilon

Egyes kertekbe Japán különböző részeiből hozattak díszítőköveket. A kertekben gyakori növény a bambusz és a vele rokon növényfajták, az örökzöldek – köztük a japán feketefenyő –, valamint lombhullató fák, például a juhar, illetve a páfrányok és mohák. Leggyakrabban alkalmazott növényfajok:

  • Japán kamélia (Camellia japonica),
  • Japán juhar (Acer palmatum),
  • Japáncseresznye (Cerasus serrulata), elsősorban a 'Kanzan' és 'Himoriuto' fajták
  • őszibarack (Persica vulgaris)
  • babérmeggy (Laurocerassus spp.)
  • mahónia (Mahonia spp.)
  • puszpáng (Buxus spp.)
  • árnyékliliom (Hosta spp.)
  • Rododendron fajok (Rhododendron spp.), amely a kert létesítésekor a család számára választott szent vagy védett növény.
  • krizantém (Chrysanthemum hortorum)

Előszeretettel felhasználtak színes levelű juhar fajokat, úgymint tűzvörös juhar (Acer ginnala), vagy vörösvirágú juhar (Acer japonicum).

a japán kert és az angol kert vagy tájkép kert közös jellemzője a növények természetes formában való kiültetése. Elhelyezésüknél azok morfológiáját is figyelembe veszik (oszlopos, elterülő stb.), valamint színhatását (pld. őszi lombszíneződés). A forma-szín ellentétes kiemelő hatása a kontraszt ezen keresztűl érvényesül. Ellenben csak a japán kertekre jellemző, hogy a fáknak szimbólikus jelentése is van, illetve a minializáció.

Magyarországon található, látogatható japánkertek:

  • a Budapesti Állatkertben
  • a Margit-szigeten
  • Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző Intézet területén

A kő, víz és növények elrendezése a japánkertekben:Bár a japánkert kifejezés hallatán leggyakrabban békés, gyönyörű helyekre gondolunk,melyek kikapcsolódást jelentenek a mindennapi életből, japánkerteket más céllal is terveznek. A legtöbb kert csendes elmélkedésre bátorítja a látogatót, de némelyiket ritka növényfajok vagy érdekes formájú kövek bemutatására hozták létre.

A sétakertekben (kaijú-siki) a látogatónak végig kell sétálnia a kerten, hogy teljes mértékben élvezhesse szépségét. Előre megtervezett út viszi végig a sétálókat a kert minden egyes részén. Egyes helyeken egyenetlenre tervezik a talajt, hogy az embernek a lába elé kelljen néznie, és amikor újra felnéz, szép dísz vagy látvány ötlik a szemébe – ezt a tervezésmódot hívják „az elrejtés és megmutatás elvének”, és célja a látogató felvidítása.

A köveknek a japán legendák szerint lelkük van, ezért tisztelettel kell bánni velük. Kövekből alakítják ki a kertek ösvényeit és hidait. Kövek jelképezik a hegyeket is, ahol igazi hegyek nincsenek. Mindig páratlan számú követ helyeznek el egy csoportban, leggyakrabban háromszög alakzatban.

A vízforrásnak a japánkertben a természet részének kell tűnnie, ezért a hagyományos japánkertekben nincs szökőkút. A patakokat kanyargósra tervezik, hogy természetesnek és nyugalmat árasztónak tűnjön. A lámpást gyakran a víz mellé helyezik, hogy együtt jelképezzék a jint és a jangot, a tűz és víz hagyományosan férfias, illetve nőies jellegét.

Egyes kertekben száraz tó- vagy patakmederrel, esetleg kövekkel kiképzett „vízeséssel” képviseltetik a vizet. Ennek nem csak az lehet az oka, hogy ott a valódi víz használata valamilyen akadályba ütközik, hanem ha filozofikus igényű, meditálókert létrehozása az elsődleges cél, akkor esetleg szimbólumokkal helyettesítik a vizet. Ilyenkor kavicsok jelentik a vizet, kavics- vagy homoktertítés jelenti a víztükröt, amelybe a víz hullámzását érzékeltető vonalakat húznak.

A harmadik fontos elem egy japánkertben a zöld növényzet. A hagyományos kertekben kevés a szín, ezért kevés virágot ültetnek; a színes virágokat gyakran a bejárat közelében helyezik el. Egyes növények, például a juhar, más-más évszakokban más-más színt adnak a kertnek.

A Japánon kívül létrehozott kertekben többnyire igyekeznek Japánban honos növényeket használni, de van, hogy az eltérő éghajlat miatt csak más fajta alkalmazható.

A japánkerttel összefüggő szavak és kifejezések:

csaniva = teakert
genkanniva = belépőkert
gjó = szabadabb
hiraniva = sík vidéki kert
ikebana = japán virágrendezés
kaijúsiki = körbejárható kert
kakehi = bambuszfolyóka
kakine = a kertrészeket elválasztó belső kerítés
kareszanszui = kőkert
keiszeki = magános kő
niva = kert
nobedan = főút, „kőösvény”
rin = növény
rinszen = tájkert
rodzsiniva = közlekedőkert
szen = forrás
sakkei = „kölcsönzött tájkép”; egy már létező, szép tájkép felhasználása, „beépítése” a kertbe
sin = igazi, igazság, szellem, becsület
sinden-dzukuri = a Heian-kor stílusában épült palota
suniva = főkert
szó = vázlatos
szoe = kísérő, követő ág
tó = kődísz
tobiisi = lépőkő
tóró = kerti lámpa
cuki-jama = hegyvidéki kert
cukubai = kő kézmosó
uraniva = gazdasági kert

Képek:

Forrás: wikipedia

<- Vissza a menübe!

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!